Erpužické letiště možná změní tvář. Správce Rudolf Krchov spolu s majitelkou pětadvacetihek­tarové letišní plochy plánují stavbu letecké vesnice.

Ta by mohla poskytnout zázemí pro letecké seniory a další lidi sympatizující s letectvím. „Můžou tu pak žít i trvale či přechodně. Tuto možnost budou mít i modeláři. Oslovíme všechny,“ uvedl správce Krchov. „Začít bychom chtěli už příští rok. Podnět jsem dostal od jednoho dotazujícího se důchodce. Myslím, že to zvládneme vše sami, mám tu i objekt na dřevovýrobu a kovovýrobu,“ plánuje Krchov.

Letci se nejvíce scházejí o víkendu. „Jsme tu spíše takoví amatéři, je to náš koníček. Ale jezdí sem hodně i První vojenský paraklub,“ uvedl vedoucí provozu Jiří Popelka.

V sobotu byla na letišti i školitelka plzeňského paraklubu Vladimíra Blahoutová. „Dnes tu mám vojáky základní služby z Rakouska. Je jich dvanáct a výsadka proběhne šest minut po startu anduly ve výšce sedmi stovek metrů. Výsadkáři mají okrouhlé vojenské padáky,“ představila vojíny školitelka.

Ze stříbrských se letů účastní i Tomáš Sedlář. „Je to takový můj koníček. Létám na zlínech, cesnách prakticky už skoro dvacet let,“ řekl Sedlář. „Jsem rád, že tu tento malý Aeroklub funguje. Teď momentálně si rozšiřuji obzory a připravuji se na licenci na dopravní letadla,“ dodal Sedlář.

Správce letiště má ještě jeden plán do budoucna. „Chtěl bych zde pořádat Českobavorské letecké dny, jelikož úzce spolupracuji s letci z Weidenu,“ říká závěrem Rudolf Krchov.