To je jen pár bodů programu, který se konal v sobotu na kříženeckém letišti v rámci již sedmnácté Auto moto párty, která nesla podtitul 1. česko – bavorský motosraz. Akce totiž byla spolupořádána s Motorsportclubem Tirschenreuth.

„Skvělá atmosféra, povedený program. Líbí se mi pálení pneumatik nejen na motorkách ale i na autech. Dobře driftoval například týpek Cibulka v zeleném natuněném bávu," vyjádřil se sedmnáctiletý Matěj Halámka. Jen pro upřesnění doplňujeme, že driftování je řízené smykování, pod názvem „bávo" se skrývá vůz značky BMW a pod pojmem „vytuněné" hledejte vůz, který je různě vylepšený, respektive vyladěný. „Spálené gumy od motorkářů a i po autech pekelně smrděly. Také se nedalo ani koukat, jak byl najednou prostor zadýmen," doplnil mladík, držíc se rukou za nos.

Divácky velmi atraktivní jsou ukázky kaskadérů. Zřejmě nejzajímavějším kaskadérským prvkem byl osvědčený a již zmíněný globus smrti, kde v kovové kouli jezdí dva i více motokaskadérů. Skutečně velký adrenalinový zážitek. Součástí programu byla i motokrosová akrobacie.

Kříženeckou motopárty navštívilo bezmála dva tisíce lidí. „V tomto ročníku se při motopárty nakombinovaly dvě nejzásadnější věci – úžasné počasí, ale také finanční zajištění z Evropské unie – z Evropského fondu pro regionální rozvoj – Investice do vaší budoucnosti prostřednictvím Euregia Egrensis," podotkla Miroslava Petříková, jedna z pořadatelek a koordinátorka akce. „Celá událost vyjde na několik stovek tisíc korun. Pokud se vše podaří, měli bychom získat zpět z Evropy až pětaosmdesát procent z nákladů. Program byl proto velmi bohatý a pestrý," řekla Petříková.