První film letního kina na koupališti v Plané letos pořadatelé věnovali nejmenším divákům. „Vzhledem k tomu, že o víkendu byl den dětí, rozhodli jsme se promítání uspořádat zdarma,“ vysvětluje Martin Mahdal, provozovatel altánu v areálu plánského koupaliště. Vybrali animovaný dobrodružný film z loňského roku Yeti: Ledové dobrodružství. „Alespoň na plátně tak měli lidé možnost se trochu zchladit, letní horka totiž přišla s plnou parádou,“ usmívá se Roman Havlíček, druhý z pořadatelů akce.

Největším tahákem letního kina je letos film o životě Freddieho Mercuryho Bohemian Rhapsody, u kterého pořadatelé slibují velkolepé ozvučení. Promítání plánují na den vysvědčení, 28. června. Dalšími filmy, které plánské kino pod širým nebem uvede, jsou úspěšné české komedie Po čem muži touží, Teroristka a Ženy v běhu.

„Vzhledem k tomu, že jsme naše vybavení rozšířili o nafukovací plátno, vyjíždíme častěji promítat i do okolních měst a obcí,“ informují pořadatelé. Na letní kino se tak mohou těšit i obyvatelé Tachova, Chodové Plané, Lázní Kynžvartu či Pece pod Čerchovem.

Lenka Mahdalová