Rostliny původem z tropických oblastí s bohatými velkými květy i různobarevnými menšími kvítky jsou v květináčích na lavičce, na schodech i na zápraží. Jak paní Jaroslava říká, je to její veliká záliba a letos se vskutku květinám daří. „Čtvrtým rokem je pěstuji, 
a nyní mi udělaly velikou radost, podívejte se, jak jsou krásné," říká a ukazuje na jedny z červených lemovaných květů. Begónie rostou v tropech jako lesní podrost a proto vyžadují světlý stín. Toho si je pěstitelka vědoma. „Potřebují jen ranní sluníčko, dopolední a nesmí být na přímém slunci. Zálivka má být minimální, nemají se přelévat, to jim nesvědčí," zasvěcuje do tajů pěstování okrasných rostlin, begónií. Co ale begónie nemají rády, je vítr. „Jsou křehké a polámaly by se."

Asi třicet rostlin s bohatými květy těší svojí majitelku. „Letos z nich mám největší radost, protože jsou opravdu unikátní," poukazuje s úsměvem. „Jak ale přijdou první mrazíky, je po nich. Pak spadnou květy, rostliny se musí nechat zatáhnout, třeba ve foliovníku nebo ve skleníku, aby zem vyschla, a pak půjdou na přezimování do sklepa do rašeliny," popisuje závěr sezóny.

„Květinami se uklidňuji," uzavírá Jaroslava Veletová, rodačka z Trnové, která se na čas odstěhovala do Tachova a nyní opět žije v rodném domku.