„Doufám, že si všichni užíváte náš bohatý kulturní program a nesedíte o žízni," vtipkoval obchodní ředitel pivovaru Jiří Plevka do mikrofonu.

Návštěvníci rozhodně žízní netrpěli – na stoly si odkládali kelímky s vychlazeným pivem. „Jsme hrozně rádi, že nemusíme na pivo dlouho čekat. Přestože je tu obrovské množství lidí, stánků s výčepem je tu také dost, a když je žízeň veliká, nechcete nedočkavě postávat," zhodnotil Jaroslav Kovář, který jezdí na slavnosti již několik let.

Program byl připraven jak u Staré sladovny, tak přímo v pivovaru, tak na hlavní scéně v pivovarské zahradě. Jako každý rok, začaly slavnosti netradičními prohlídkami pivovaru, které byly o něco pestřejší než ty klasické. Návštěvníci se podívali do míst, kam se běžně nedostanou – do části ležáckých sklepů. Prohlídka je spojená i s krátkými vystoupeními, která pro návštěvníky sehráli divadelníci ze skupiny Komedyjantů z Tachova, a hrají se zde scénky ze života pivovaru.

V odpoledním programu publikum bavil herec a komik Ruda z Ostravy, kterého vystřídaly známé hudební skupiny, mimo jiné Žlutý pes s Ondřejem Hejmou, večerní scéna patřila Lucii Revival.

Nosily se domů i dárečky z tomboly a dokud pivo nedošlo, tak k tanci a poslechu hrála skupina Rullete music.

I tento rok byla připravena vlaková doprava Chodovar expres a kvůli slavnostem piva zastavilo v Chodové Plané Pendolíno.