Bezesporu se dá mluvit o záležitosti již tradiční. Tato burza se v Tachově pořádá od roku 2009. „K dispozici bylo 74 prodejních míst ,která se zcela zaplnila. Podmínkou pro prodej byla pouze rezervace stolu a poplatek ve výši 50 korun, ze kterého byl následně hrazen nájem sálu. Bylo zde k zakoupení veškeré dětské oblečení ,sportovní potřeby ,kočárky ,hračky, knihy a mnoho dalšího. Nabízené ceny jsou vždy velmi příznivé ,a tak si zde každý přijde na své,“ popsala za pořadatele Hana Nekudová.
Jak dále dodala, i když je hlavním účelem akce u veřejnosti velmi oblíbené, zbavit se za menší obnos starých a nepotřebných věcí, zisk není tou hlavní myšlenkou. „ Akce je nezisková, a proto bych ráda poděkovala mateřskému klubu Krteček, který dal k dispozici dětský koutek a občerstvení ve formě kávy a čaje zdarma.“

Stejně jako v předešlých letech, i u posledního uplynulého ročníku Burzy dětského oblečení zbyl prostor na charitu. V minulosti burza pomohla například mobilnímu hospici svatého Jiří v Tachově. „ Oblečení a dětské potřeby, které maminky nechtěli dále prodat zde mohli zanechat . To bylo následně předáno sociální pracovnici z městského úřadu Bor, která je rozdělí potřebným spoluobčanům,“ vysvětlila Nekudová.

Ti, kteří jarní burzu nestihli, nemusí zoufat. Na plánu je také podzimní burza. Její datum zatím není přesně stanoveno, se vší pravděpodobnosti by se ale měla uskutečnit na konci září.