Sedmnáctý ročník cyklu pěti koncertů v Jízdárně Tachov Světce začne poslední neděli v květnu a právě galakoncert operní pěvkyně Gabriely Beňačkové letošní festival zahájí. Za klavírního doprovodu Marty Vaškové se společně se sopranistkou představí český tenor Jakub Pustina.

Také závěrečný koncert představí světového umělce. „Bude jím významný český houslista Pavel Šporcl. Závěrečný koncert bude 8. září a pana Šporcla doprovodí cimbálová kapela Gipsy Way Ensemble,“ informovala za pořádající Městské kulturní středisko Tachov Petra Maroszová.

Stalo se již tradicí, že festival nabízí koncert zahraničního hudebního tělesa. „Letos to bude gospelová a soulová skupina Crystal Monee Hall, a to při druhém koncertu, který se koná 23. června,“ doplnila Maroszová.

Červencový koncert nabídne netradiční pohled na dílo Antonia Vivaldiho a dalších barokních skladatelů v podání Yolo kvartet. V srpnu pak Jízdárnou zazní zpěv pěveckého sboru Bonifantes.

Letošní ročník festivalu se koná pod záštitou Ministerstva kultury České republiky a za podpory Plzeňského kraje. Všechny koncerty začínají v 15 hodin a obvykle je na ně možné jet z Tachova speciálním autobusem.