Četní návštěvníci mohli nejen tato zvířata obdivovat, ale také si některé chovatelské produkty zakoupit, či se zapojit do doprovodného programu, v němž nechyběla například živá hudba. "Samozřejmě jsme dodrželi všechny hygienické požadavky, ale jsme rádi, že jsme mohli výstavu uspořádat v podstatě ve stejném rozsahu jako v předchozích letech. A jsme rádi, že chodí i dost návštěvníků," uvedl předseda pořádající stříbrské organizace Antonín Stehlík.

Letošní sezona je z pohledu chovatelů poměrně úspěšná. "Řekl bych, že nad očekávání dobrá. Zvířata, která zde chovatelé vystavují, jsou velmi kvalitní, daří se nám zapojovat dost výrazně do činností v tomto oboru také mladé chovatele, kteří si navíc vedou velmi dobře," zhodnotil Stehlík.

Jako každý rok byla výstava bodovací, hodnotitelé bodovali jednotlivá zvířata v pátek, kdy také zavítalo na výstavu několik školních kolektivů. V sobotu odpoledne pak ocenění chovatelé převzali poháry. Těch bylo rozdáno několik desítek. Jako nejúspěšnější byl vyhodnocen Jakub Šedivý, který patří právě k mladé generaci. Soutěž základních organizací pak vyhrálo Stříbro.

Výstava měla také charitativní podtext, pořadatelé věnovali finanční částku Michaele Červenkové z Třemešného, která bojuje s vážným onemocněním.