Diskuse se rozproudila po čtvrteční nehodě, kdy se desetiletý chlapec v centru města střetl s autem a skončil se středně těžkými poraněními v nemocnici.

Výzvu k upozornění na problémová místa umístil na tachovský facebook bývalý místostarosta Jan Straka, který byl členem komise pro prevenci bezpečnosti a kriminality. „Chceme, aby čtenáři upozornili na jakýkoli nebezpečný úsek nebo místo, jako je třeba chybějící chodník, neosvětlený přechod nebo jiná nástraha,“ uvedl. Návrhy pak podle jeho slov budou předloženy vedení města k vyřešení.

V několika příspěvcích v diskusi lidé poukazují nejen na možnosti přecházení Zámecké ulice, ale například na chybějící přechod v Plzeňské ulici. „Je zde i autobusová a vlaková zastávka. Zvláště ve frekventovaných časech je přejít silnici v těchto místech velmi obtížné,“ píše Tereza Kořínská. Další diskutující připomínají ztížené možnosti přecházení vozovky u spořitelny, jiní zase píší o přechodu pro chodce v Bělojarské ulici. „Je vyznačen, ale kvůli zaparkovaným vozidlům nepřehledný a nerespektovaný řidiči,“ zmiňuje Alena Pokorná.

Také tachovská radnice podněty uvítá. „Křižovatka v Zámecké ulici je celkově problematická a chceme jí řešit. Ale zabývat se budeme všemi podněty od obyvatel, pokud budou přínosné. Konečné rozhodnutí ovšem podává dopravní inspektorát,“ uvedl starosta Ladislav Macák.