Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Lidé jsou ochotni navzájem si pomoci

Brod nad Tichou – Devátým rokem starostuje obci Brod nad Tichou Stanislav Karásek. Úřad starosty vykonává jako neuvolněný. Nyní pracuje jako operátor v logistické firmě.

2.3.2011
SDÍLEJ:

Stanislav KarásekFoto: DENÍK/Václav Šimek

Když jste před lety nastupoval do úřadu starosty, jak jste jej skloubil se svým povoláním ?

Začátek byla opravdu těžký. Zvolen starostou jsem byl v době, kdy přestaly působit okresní úřady a kraje ještě nebyly na svoji funkci plně připravené. Ale díky pomoci starostů z okolních obcí, jsem počáteční problémy zvládl.

Co bylo pro vás zpočátku nejtěžší?

Určitě to bylo sestavení obecního rozpočtu. Dokonce jsme tehdy měli i rozpočtové provizorium.

Právě proto, že jste ve funkci již delší dobu, můžete hodnotit vaše výsledky. Co se vám za tu dobu povedlo?

Určitě je to dokončení rekonstrukce kulturního domu. Podařilo se nám odkoupit část, která patřila Jednotě. Pak jsem se mohli věnovat jeho opravě. Dům dostal novou fasádu, zateplení, sociální zařízení, kotel. Vznikl zde i salónek, kde se konají různé společenské akce. Hospodu, která je v tomto objektu, pronajímáme. Také se nám podařilo vybudovat svépomocí víceúčelové hřiště s herními prvky. trénují tady naši fotbalisté, každoročně se zde pořádá volejbalový turnaj. V létě pak dětský den, nebo Svatojakubská pouť.

Co vás naopak v současnosti trápí?

Určitě je to vybudování nové kanalizace. Ale na ni musíme nejdříve sehnat dotace. kanalizace tu sice existuje, ale je ve špatném technickém stavu, navíc k ní chybí potřebná dokumentace. Také chceme v obci vybudovat kořenovou čističku odpadních vod. K tomu zase potřebujeme nový územní plán, takže nyní připravujeme podklady pro jeho vyhotovení. Chtěli bychom čističku vybudovat do konce tohoto volebního období. Také nás trápí několik černých skládek v okolí.

Jaké plány má obec v tomto roce?

V první řadě dokončujeme přestavbu bývalé prodejny potravin na obecní byty. Ty budou v prvním patře a jejich kolaudace se uskuteční koncem měsíce března. V dubnu by se pak mohli stěhovat první nájemníci. o tom, komu byty přidělíme, pak bude zastupitelstvo hlasovat ne svém příštím zasedání. V přízemí objektu pak bude sídlit obecní úřad. Ze stávajících prostor, kde úřad sídlí nyní, také vzniknou nové obecní byty. Budeme i nadále pokračovat ve výměně sloupů veřejného osvětlení v obci.

Vaše obec také figuruje ve smutných statistikách. loni v létě se zde prohnala ničivá vichřice, letos velká voda.

Ano. Ale zdejší lidé jsou si vždy ochotni navzájem pomoci. To se hned tak jinde nevidí. Za to jim patří můj dík.

Autor: Václav Šimek

2.3.2011
SDÍLEJ:
SPOLEČNÉ SETKÁNÍ zástupců měst.
5

FOTO: Města si po čtvrtstoletí znovu potřásla pravicí

K VEČERNÍMU TRÉNINKU  v Lucernu nastoupil s krytem na obličeji i David Limberský, podle slov trenéra Pavla Vrby však k utkání nominován nebude.

Nebude to jednoduché, míní kouč Vrba

Oblast kolem Výrovského potoka je v pořádku, voda míří tam kam by měla

Bor – Nejednoho občana pobouřily fotografie Výrovského potoka, na kterých místo vypadá jako po povodni. V internetové diskuzi padl nejeden názor, že se zde protrhla hrázka a místo je zanedbané. Podle starosty Boru se ale jedná o omyl.

FOTO: Hudlerové přivezli z Irska úctyhodnou sbírku medailí

Tachov, Planá – Mistrovství světa v kickboxu kategorie WKU absolvovali Ladislav a Lukáš Hudlerovi z Plané. V irském Killarney reprezentovali Českou republiku, Ladislav startoval za veterány a Lukáš se objevil poprvé ve své kariéře v kategorii starších žáků.

NAŠI PRVŇÁČCI: dnes představujeme prvňáčky ze ZŠ Mánesova ve Stříbře

Podívejte se na tablo novopečených prvňáčků. Prostřednictvím našeho seriálu Naši prvňáčci bude redakce představovat tabla jednotlivých prvních tříd základních škol na Tachovsku. Rodiče a blízcí žáků každou středu najdou v tištěném vydání na straně 4 a na webu prvňáčky z Tachovska. Deník si tak mohou koupit na památku.

Hokejisté Tachova nastoupí doma

Tachov – Po úvodním utkání krajské ligy mužů v ledním hokeji, nastoupí Tachov v dalším kole poprvé v nové sezoně na domácím ledě.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení