Na prostranství před tachovským KATem zahrály dvě rockové kapely, Maťáci a A.F.T. Příchozí si mohli dát něco k pití, případně opéct špekáčky a dobrovolným příspěvkem pomoci náročné léčbě, která popálenou dívku čeká.

"S nápadem pomoci dívce přišel Petr Joselevič," prozradil iniciátora akce moderátor David Petřík. "Oslovili jsme proto maminku popálené dívky. Léčba bude velmi náročná a bez podpory dobrovolných přispěvovatelů se neobejde. Je vytvořen transparentní účet, kam je možné posílat peníze. A my jsme rádi, že můžeme touto akcí také pomoci. A je dobře, že lidem v Tachově není osud lhostejný a přišli," dodal.

Peníze mohli návštěvníci akce dávat do skleněného boxu. Ten bude otevřen až při předání. "Nechceme peníze od obyvatel Tachovska, kterým děkujeme za účast a za podporu, přepočítávat hned. Skleněnou kasu někdy v týdnu vezmeme a odvezeme na Rokycansko. Tam ji na místě předáme mamince Natálky, která si peníze převezme," uvedl iniciátor dobročinné akce Petr Joselevič.

Na přípravách a uskutečnění celého odpoledne se podílel tým, který v Tachově už několik let připravuje Novoroční gulášovou polévku. I ta má charitativní podtext. Výtěžek z novoročního rozdávání polévky na tachovském náměstí pomohl již několika mateřským školám a několika potřebným lidem z Tachovska.