Majitel objektu, společnost Agricoltori Tachov V se sídlem v Praze, totiž odstřihne dům od přívodu vody i elektřiny.

Kam, to netuší. „Nájem mám zaplacený, přišel mi i přeplatek elektřiny, všechno poctivě platím. Nevím, proč nás chtějí dostat pryč, žádný papír jsme na to nedostali, nikdo nám nic neřekl,“ řekla Deníku Anna Ranglová. „Stěhovat se nemůžu, nemám kam.“

Jak Deníku řekl další z přibližně osmi obyvatel, který si nepřál být jmenován, vyrozumění žádné nedostal. „Jen pověsili ceduli na vchod, že vypnou vodu a elektriku. Ale já už jsem si jiné ubytování našel,“ uvedl.

Jak Deník informoval Petr Bernard, hlavní zootechnik a vedoucí provozu částkovské pobočky uvedené firmy, v objektu nemá být žádný nájemce. „Všechny nájemní smlouvy byly na dobu určitou a skončily. Objekt navíc není v obyvatelném technickém stavu a majitel se jej chystá rekonstruovat,“ uvedl Bernard s tím, že jakékoliv pobývání v tomto objektu je protiprávní.

„Majitel v žádném případě nechce být odpovědný za škody jakkoli v souvislosti s neoprávněným pobýváním v objektu, proto upozornil, že v objektu žádné osoby pobývat nesmí,“ napsal Bernard Deníku v odpovědi na dotazy týkající se opatření, které firma v Třídvoří chystá.

Podle informací Deníku musí objekt opustit obyvatelé, kteří nejsou s firmou pod pracovní smlouvou.

Obyvatelům nemůže prozatím pomoci ani obec Dlouhý Újezd. „Lidé se na nás obrátili, zda nemáme nějakou možnost ubytování. Obec ale žádným objektem, v němž by bylo možné jim poskytnout ubytování, nemá,“ řekl starosta Miroslav Křížek. „Někteří nás nepožádali a situaci si řeší, jeden obyvatel našel útočiště v ubytovně. Zkusíme ještě v dalších dnech hledat možnost, jak pomoci,“ doplnil starosta Dlouhého Újezdu.

Ze Slepičí tour
Slepice Jasmína dorazí v pátek do Tachova