Není totiž určeno jen pro děti, ale i dospělí si přijdou na své a mohou se plně věnovat přírodnímu posilování. Schválená dotace od Plzeňského kraje byla 220 tisíc korun, celkové náklady však dosáhly 320 tisíc korun. Projekt navrhla sama starostka obce Dana Lesak a zakomponovala do něj právě přírodní dřevěné prvky.

„Každoročně se tato hrací plocha udržuje a dělá se revize. Oplocení naše hřiště sice nemá, ale nechali jsme místo něj vysázet stromky, jinak se využívá hlavně v létě, to je v plném proudu. V plánu do budoucna máme postavit altánek pro dospělé, aby měli dohled nad dětmi, kteří si na hřišti hrají,“ uvedla starostka obce Dana Lesak a dodala, že v Oboře chtějí postavit také letní kino s altánkem pod čarodějnickým placem, které by chtěli do léta zvládnout, a také sportovní hřiště určené na fotbal, volejbal, tenis, squash.

To by mělo být postavené ve východní části obce a mají ho i v územním plánu. „V nejbližší době se konečně dočkáme po čtyřiceti letech kanalizace, o které se neustále debatovalo, počítáme někdy na jaře příštího roku,“ informovala Dana Lesak.