Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Lidé ze sousedících vesnic se opět sešli při kuriózních týmových hrách

Lhota u Stříbra – Sedmý ročník HER BEZ HRANIC uspořádali obyvatelé vsi Lhota u Stříbra, potřetí se tato akce uskutečnila přímo ve Lhotě.

3.8.2017
SDÍLEJ:

Vítězný tým Her bez hranic, družstvo ze Svinné.Foto: Petra Vraná

Tradičně byly na hry sezvány týmy ze Lhoty, Sulislavi, Svinné, Vranova, Hostů a letos se zúčastnilo i sousední Sytno. Šest týmů po šesti členech a šest her – každé družstvo s každým, rozhodovaly síly, rychlost, obratnost, přesnost, ale hlavně vzájemná souhra. Hry byly pro soutěžícího i diváka zajímavé, originální a vtipné. A o to přesně jde – utužovat vztahy s okolními vesnicemi a umět se pobavit a podpořit zároveň.

První hrou byl běh po rouře, kdy jeden z týmu válel pod nohama rouru a dva mu dělali pojistné zábradlí, po určité vzdálenosti se vystřídali se zbytkem týmu a ti se tím samým způsobem vraceli na start.

Druhá hra byla hodně o souhře a návaznosti, družstvo se rozdělilo na stanoviště a úkolem bylo vyndat pekařskou lopatkou rohlík z pece, doběhnout s ním k ošatce, ošatkář musel předat štafetu dalšímu členu týmu, který navázal rohlík na prut, opět se předala štafeta tomu, kdo rohlík namazal máslem kolem dokola a finále hry spočívalo v tom, že poslední dva se rozdělili na pojídače a krmiče – krmič stál za zády a pověsil na prutu jedlíkovi rohlík, který ho musel sníst bez pomoci rukou.

Třetí hra byla komplikovanější pro mozkové závity, spočívala ve skládání víček na tyč přesně podle předem stanoveného barevného grafu, přičemž si každý tým vylosoval jednu záludnou barvu (stříbrná, černá, hnědá), která se v lavoru s tisíci víčky vyskytovala pouze po jednom kuse a byl opravdu oříšek jí najít.

Ve čtvrté hře si soutěžící zvolili jednoho plavce na voru, který si stoupl na připravené prkno, a plavil se od bodu A do bodu B a na zbytku týmu záleželo, s jakou zručností mu budou přendavat válečky pod prknem a tím jakou rychlostí se do cíle dostane.

Pátá hra byla relativně odpočinková, spočívala v provléknutí tužky zavěšené mezi koleny hrdlem lahve.

Poslední, šestá hra simulovala biatlon, vždy jeden z týmu se musel co nejrychleji dopravit na běžkách k terči, získat co nejvíce bodů a předat štafetu dalšímu.

Letos se umístění lehce pomíchalo, na šestém místě se umístili Hosté, na pátém Sytno, čtvrté místo patřilo Sulislavi, třetí byl Vranov, druhá místní Lhota a první místo, sud 100 piv a putovní pohár získala Svinná, která bude zároveň pořadatelem dalšího ročníku.

Děkujeme všem zúčastněným soutěžícím i divákům, zejména děkujeme hlavnímu rozhodčímu Františku Šetlíkovi za program letošních her a celému jeho realizačnímu týmu vybraných občanů ze Lhoty.

Petra Vraná

Autor: Jiří Kohout

3.8.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Rybáři ve čtvrtek od rána připravovali vše potřebné, aby výlov byl úspěšný
12

FOTO: Teplé počasí o den posunulo výlov Regentu

Snímky z utkání Lom - Konstantinovy Lázně.
9

Lídři nezaváhali, Chodský Újezd i Lom nadále vládnou

OBRAZEM: Měli byste opravit Míčovnu, vzkázal prezident v Horšovském Týně

Horšovský Týn – Jedinou oficiální zastávkou prezidenta Miloše Zemana na Domažlicku při nynější návštěvě Plzeňského kraje byl čtvrteční osmdesátiminutový pobyt v Horšovském Týně.

FOTOGALERIE: Dva autoři vystavují v muzeu

Černošín – V černošínském muzeu byla zahájena výstava fotografií Moniky Šavlové z Kladrub a Štefana Kučíka ze Stříbra.

SLEDUJTE ON-LINE: Prezident Miloš Zeman diskutuje s občany v Horšovském Týně

Plzeňský kraj - Sledujte s Deníkem návštěvu prezidenta v kraji. 

FOTO: Města si po čtvrtstoletí znovu potřásla pravicí

Stříbro – Spolupráce mezi městy Stříbro na české straně a Vohenstrauss na německé straně, trvá už několik desetiletí. Ta oficiální, na základě smlouvy o partnerství, pak 25 let. A právě tu chtěli zástupci obou měst stvrdit společným přátelským setkáním.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení