V tom se bude dále pokračovat. V příštích týdnech začnou práce na přivedení plynu. Do léta by také měly být k parcelám vybudovány elektrické přípojky,“ řekl Deníku starosta obce Aurel Ardeleanu.

Za rozšíření vesnice pomyslně zaplatí někteří místní. Nové stavební pozemky totiž částečně vzniknou na místech, kde dnes mají někteří občané zahrádky. „Těmto lidem nabídneme jinou půdu, na které by mohly vzniknout nové zahrady. Bude to u zdejšího hřiště,“ pokračoval starosta.

Projekt trvá už několik let také z toho důvodu, že velkou část investic hradí obec ze svého rozpočtu. „Zažádali jsme o dotaci na vybudování příjezdové cesty k těmto parcelám. Jedná se zhruba o tři sta metrů. Zatím jsem do příprav nových parcel investovali zhruba tři miliony korun. Plynofikace bude stát zhruba dva miliony korun, polovina z toho bude dotace formou odkupu potrubí firmou RWE,“ dodal Ardeleanu.

Hotovo by mělo být ještě letos, obec pak bude připravena začít s prodejem pozemků. „Určitě to bude trvat nějaký čas, než parcely prodáme. O ceně se bude ještě jednat, předpokládám, že metr čtvereční bude stát kolem čtyř set korun,“ doplnil starosta. Podle něj se průměrná velikost pozemku pohybuje kolem jednoho tisíce metrů čtverečních.