Jednu z těchto sbírek uspořádali v Lomu u Tachova. „Sbírku jsme vyhlásili od 10. do 12. června. Občané přinášeli v těchto dnech čistící, úklidové, hygienické potřeby, ošacení, ale i finanční dary. Po poradě s krizovým štábem Plzeňského kraje byla část materiální sbírky předána obci Dolní Lukavice, zbývající část a finanční dar ve výši 18 200 korun převzal starosta obce Červené Poříčí," uvedl Deníku starosta Lomu Aurel Ardeleanu.
Finanční dar bude použit na opravu výkonného kalového čerpadla, které zachraňovalo majetek obyvatel obce v průběhu povodní. „Tímto bych moc rád poděkoval všem našim spoluobčanům, kteří se do této sbírky zapojili. K poděkování se samozřejmě připojují i starostové obdarovaných obcí," doplnil Ardeleanu.
O finanční pomoci rozhodlo také zastupitelstvo města Přimda. „Zastupitelé schválili poskytnout finanční dar ve výši 35 tisíc korun," informoval starosta Přimdy Miloslav Kunt. „Dali jsme dotaz do Ústeckého kraje, kam by náš dar měl směřovat a doporučili nám věnovat peníze obci Chodouny v okrese Litoměřice," doplnil Kunt s tím, že částka bude odeslána na účet zmíněné obce.
Pozadu nezůstali ani plánští dobrovolní hasiči. Vybrali osmadvacet tisíc korun a ve zbrojnici se jim nakupily dary, které v úterý odvezou některé z obcí v severních Čechách. „Od občanů jsme dostali pětadvacet tisíc korun a hasiči ze svého dávají tři tisíce korun," upřesnil Josef Švarcbek, velitel jednotky s tím, že navíc odvezou košťata, saponáty, balené vody, oblečení, toaletní pasty, lopaty a krumpáče. „Jsme ve služebním režimu, držíme pohotovost, tudíž jsme nemohli vyjet. V hasičském výboru jsme se usnesli, že uděláme sbírku," vysvětlil.
S největší pravděpodobností se sáhne i do městské kasy. Částku ale zatím neznáme, městská rada zasedala až po uzávěrce tohoto vydání. Věc navíc musí projednat i zastupitelstvo. „Finanční pomoc pak půjde do konkrétní obce nebo města," uzavřel Švarcbek.