V sobotu tekla přehradou Lučina nad Tachovem voda rychlostí osm kubíků za vteřinu. Její stav byl na rozhraní mezi prvním a druhým stupněm povodňové aktivity. V neděli byla intenzita vody stažena pod čtyři kubíky a nehrozil žádný povodňový stupeň. „V neděli byl stav odtoku z Lučiny ubrán na polovinu, aby se přehrada naplnila. Má velkou rezervu a s množstvím srážek se dokáže bez problémů vyrovnat," vysvětlil Jan Bláha z Povodí Vltavy, závod Berounka.

O víkendu, hlavně v neděli, byla situace zatím nejhorší. Vydatný déšť doprovázel silný vítr, který komplikoval práci hlavně hasičům. V neděli vyjížděli desetkrát, aby odklidili padlé stromy ze silnic. Čerpání vody ze sklepů bylo nutné na třech místech – v Novém Dvoře, Borku a Kočově.

V ulici U Stadionu v Boru se dokonce pytlovalo. „Sbor dobrovolných hasičů z Boru stavěl provizorní hráz z pytlů. Hrozilo, že se vylije voda z Výrovského potoka. V pondělí byl stav dobrý a nehrozilo žádné další nebezpečí," popsal situaci starosta Boru Petr Myslivec.

Celé pondělí byly pouze přeháňky a situace se trošku uklidnila.

„Vodní dílo Lučina bylo, v pondělí ve stavu odtoku 3,70 kubíků za vteřinu. Bylo to hlavně tím, že srážky nejsou tak intenzivní a jsou roztrhané," řekl Deníku Karel Zelenka z Povodí Vltavy, závod Berounka.

Z malých toků je každým rokem problematický Hamerský a Kosovský potok. Hladiny obou potoků byly v pondělí na vzestupu.