Toto netradiční místo si vybral sám autor Lukáš Houdek, který bydlí pár metrů od výstavy. „Na tuto zeď se řadu let dívám od ze svého bydliště, pár kroků odtud jsem navštěvoval i školu, tak proč nezkusit využít zeď i jinak,“ říká autor. „Fotografie zachycují prostý život čtyř vybraných kmenů dnešní střední a severní Keni. Každý tento kmen denně bojuje s různými problémy, jeden má nedostatek pitné vody, jiný pak žije v nehostinné plošině Chalbijské pouště. Chtěl jsem jen ukázat, jaký je každodenní život v jiných koutech naší Země,“ vysvětluje své pohnutky Lukáš Houdek ze Stříbra.

Humanistické fotografie přilákaly řadu kolemjdoucích. Slavnostní vernisáže se účastnila i rodina a přátelé, mezi nimi i učitelka stříbrného gymnázia Jana Kutná. „Lukáš byl vždy velmi zajímavý a citlivý žák. Ačkoliv známkově spadal do průměrných studentů, co se týče chování, etiky či zájmů, byl určitě výjimečný a jeho díla dodnes zdobí naši školu,“ řekla nám Jana Kutná.

Sestra Michaela Houdková nedá na bratra dopustit. „Lukáš je bezvadný brácha, nikdy s ním nebyly problémy, hodně mi pomáhal. Vždycky byl citlivý k ostatním,“ je na bratra pyšná Houdková, která pomáhala aranžovat výstavu. Vernisáž obohatilo i taneční vystoupení afro slupiny Simba Kufa. Výstava trvá, jek řekl sám autor, do strhání. „Je to prostě nádhera, obdivuji autorovu odvahu. Jiní jezdí k moři a on do chudých zemí s pomocí. Je úžasný,“ hodnotí vystavovatele Monika Berkyová z Milíkova.