Tato spolupráce vyvrcholila koaliční smlouvou a středeční výměnou na postu starosty při ustavující schůzi zastupitelstva. Jediným kandidátem na funkci starosty byl Václav Votava (ČSSD), který vzešel právě z dohody mezi sociálními demokraty a ANO. Deseti hlasy byl také Votava do této funkce zvolen. Vystřídal tak Karla Lukeše (Nezávislí pro Stříbro).

Volby ve Stříbře vyhrálo s velmi mírným náskokem Hnutí ANO. Získalo pět mandátů, stejně jako Nezávislí.

Ti při středeční volbě starosty a ostatních členů vedení města nehlasovali. „Už předem bylo avizováno, jak se koalice dohodla. To jsme nerozporovali, ale předem jsme oznámili, že vzhledem k tomu, že jsme nebyli přizváni k povolebním jednáním, nebudeme v personálních záležitostech hlasovat,“ vysvětlil odstupující starosta Karel Lukeš.

Zastupitelé zvolení za Nezávislé tedy nezvedali ruce ani při volbě místostarostů, členů rady a předsedů finančního a kontrolního výboru.

Stříbro bude mít, stejně jako v předchozím volebním období, dva místostarosty. Uvolněným zůstává i po další čtyři roky Martin Záhoř (ANO), neuvolněným místostarostou bude Karel Ticháček (ANO), který ve funkci střídá Vladimíra Součka (ČSSD).

Zbývajícími členy rady města byli na ustavující schůzi zastupitelstva zvoleni Vladimír Souček (ČSSD) a Karel Neuberger (ANO).

Nový starosta Václav Votava dlouhá léta působil jako poslanec Parlamentu ČR. Pozice starosty, jak sám řekl, je pro něj něco nového. „Čeká mě práce. Nejdříve se musím seznámit s chodem radnice. Je to pro mě nová věc a zároveň výzva a velkým závazek,“ řekl nový stříbrský starosta Deníku.

Prioritou je podle něj komplexní bezpečnost. „Budeme usilovat i o to, aby se zvedl početní stav městské policie. Ta je v současné době sedmičlenná, ale my potřebujeme třináct strážníků.“
Do konce listopadu chce, jak Votava uzavřel, nové vedení radnice vydat programové prohlášení.

Dosavadní starosta Karel Lukeš svému nástupci poblahopřál a Deníku řekl: „Za Nezávislé budeme nominovat členy do výborů a budeme v zastupitelstvu samozřejmě pracovat i nadále.

Po čtyřletém období ve funkci starosty si chce hlavně odpočinout. „Půjdu se samozřejmě zaregistrovat na úřad práce. Ale do konce roku si vezmu volno, chci si odpočinout, věnovat se dětem, rodině a pak se uvidí,“ řekl Deníku Lukeš o svých plánech do budoucna.