V Dlouhém Újezdě, vesnici s asi třemi stovkami obyvatel, se stal členem lukostřeleckého oddílu, pravidelně chodí na tréninky a tento ušlechtilý, ale náročný sport i vášnivě propaguje.

„Navíc pracuji v Tachově v podniku, který sportovní luky vyrábí,“ popisuje. Jako truhlář má na starost nejen přípravu materiálu, ale i broušení, jednu z nejdůležitějších operací celé náročné výroby. Podle majitele firmy Rudolfa Aubrechta patří Antonín k nejzkušenějším zaměstnancům a za více než dva roky, kdy výroba luků v Tachově trvá, se vyprofiloval na tzv. finišmana.

Tedy dělníka, který z polotovaru udělá za pár hodin kvalitní a plnohodnotný výrobek. „Výroba luků je velice náročná na přesnost, přesto je každý kus originál, protože při broušení vznikají malé odchylky. Nemá to ale vliv na funkčnost luku,“ vysvětluje Antonín Biermeier. Lukostřelba podle Biermeiera zažívá v Evropě vzestup, a to se týká i Česka. „Těžko ale soudit, zda je to zájmem o sportovní odvětví, jako u mně, nebo zda jde o módu,“ poznamenal.