„Z tohoto udání a z toho, jak byla celá událost prezentována v některých médiích, jsme zděšeni," vyjádřila se Deníku žena majitele fenky. „I někteří lidé se na nás teď dívají jinak, přitom jsme nic neprovedli," dodala.

Událost se stala v sobotu večer. „Měli jsme návštěvu, pes seděl vedle manžela, najednou Lady vyběhla a vrátila se s kočkou v puse. Přiběhla k nám, manžel s kamarádem se snažili tu kočku z pusy vytáhnout, ale Lady to brala jako hru, uskakovala, jako to dělá s hračkou," popsala majitelka, jejíž jméno je redakci známo, ovšem nepřeje si být jmenována.

Kočku se mužům podařilo dostat a když viděli, že je bez známek života, uložili ji do popelnice. „Nevíme, čí to byla kočka, ze sousedství nám nikdo neřekl, že by kočku postrádal. A kdyby se majitel kočky přihlásil, ráda se omluvím a bude-li to třeba, seženu jinou kočku. Náš pes ji prostě zakousl, to je fakt, ale rozhodně jsme Lady nenutili, aby ji trhala," brání se.

Událost poznamenala celou rodinu na psychice. „Když k nám v neděli ráno přijelo několik policejních aut, s nimi televizní štáb, lekli jsme se, co se děje. Syn měl den předtím narozeniny, druhý den celý probrečel, v pondělí děti ani nechtěly jít do školy. Bály se."

Majitel labradora teď čelí trestnímu oznámení za údajné týrání kočky. Jednou ze svědkyň byla Karolína Bobálová, která policii i médiím řekla, že majitel labradora ještě povzbuzoval a že další lidé na zahradě se počínáním psa bavili.

„Nemám potřebu si něco vymýšlet, nebo překrucovat. Viděla jsem to, co jsem viděla, a tak jsem to také řekla policii," uvedla Deníku svědkyně celého dění.

Případem se zabývá policie. Ta přijala oznámení o sobotní události hned následujícího rána. Mrtvou kočku v popelnici skutečně našla, další podrobnosti k případu ale zatím nezveřejňuje.

„Případ je v šetření, v současné době pokračují další výslechy osob, které se na místě pohybovaly," sdělila Deníku policejní mluvčí Dagmar Jiroušková. Celá záležitost by měla být uzavřena zhruba do dvou týdnů.

Celé jednání okolo oznámení případu zakousnuté kočky považuje rodina, která chová labradorku Lady, za neseriózní a chce se bránit.
„Zvažujeme další právní kroky na naši obhajobu, abychom předešli dalším takovým podobným šikanózním a hlavně nepravdivým obviněním," dodala majitelka fenky závěrem.