Uskutečnilo se v Chlumčanech a Tachovsko mělo na srazu své zastoupení. Jaroslav Hofmann z Čečkovic tam přivezl stařičkou Tatru 57 vyrobenou v roce 1934. „A přijel jsem po vlastní ose, tahat Tatru na přívěsu za autem by totiž byla ostuda,“ uvedl majitel veterána, který si vozidlo sám zcela zrenovoval.

Akci pořádal Václav Joudal a právě křestní jméno organizátora bylo důvodem pro termín srazu. „Ten se uskutečnil na svátek Václava,“ objasnil Hofmann a pokračoval vysvětlením, proč na takovéto akce jezdí. „Někdo má rád rychlá auta a rychlou jízdu. Já miluji auta pomalá a pomalou rychlost. Navíc vůz má řízení na pravé straně, a tak mi to umožňuje lepší pohled do příkopů a případně do přilehlého lesa. Občas takto najdu i houby,“ popsal s úsměvem kuriozitu.

Setkání v Chlumčanech se účastnilo celkem 17 vozidel Tatra. Nejstarší byly vyrobeny už v roce 1931 a nejnovější tatrovky sjely z výrobního pásu někdy v devadesátých letech minulého století. K vidění byl i poslední model Tatry 613. Majitelé aut si projeli třicetikilometrový okruh.