Závodilo se na všem, co mělo kola – bicykly, kárky, trakaře, odstrkovadla, kočárky nové i poněkud vyšlé z módy. S pravěkým vozidlem s dřevěnými koly přijela soutěžit i rodina Flinstoneova.

„Tuto akci pořádá kulturně školská komise Městského úřadu Kladruby,“ informovala jedna z organizátorek Eva Pomyjová. O tom, jak je Spanilá jízda v obci oblíbená svědčí fakt, že už se letos konal devátý ročník. Na startu toho letošního se sešlo jedenatřicet účastníků. „Jsou rozděleni do několika kategorií – děti z mateřinky, žáčci 1. a 2. třídy, pak starší žáci ze 3. a 4. třídy a poslední kategorie je všehochuť. Nejvíc tu máme maminek s kočárky, ale přijela i jiná zajímavá a netradiční vozidla,“ uvedla organizátorka.

Na všechny účastníky čekala v cíli sladká odměna a účastnický list, ti nejlepší dostali i něco navíc. V kategorii předškoláků zvítězila Anetka Žižková. V další kategorii byl nejlepší žák 2. třídy Albert Pospíšil. Zeptali jsme se na dojmy . „Jo, šlo to, nebylo to těžké. Mám natrénováno,“ stručně zhodnotil svůj výkon. Ve starších žácích byl první Stanislav Kokrment. Vítězství v netradičních vozidlech získali Vašík a Pavlík Pechmanovi. Zvláštní cenu si odnesli i Flinstoneovi.