Kostel svatého Vavřince postupně získává na kráse. Na svědomí to mají tamní obyvatelé.

„Žádali jsme o dotaci z Evropské unie. Za peníze jsme chtěli opravit oltáře a vyštukovat celý vnitřek. Bohužel, náš návrh byl zamítnut,“ uvedl starosta obec Milan Strohschenider. „Mám tu ale hodně pracovitých lidí, a tak jsme se domluvili, že co půjde, si opravíme svépomocí. Na kostele tak pracují senioři či nezaměstnaní, ale chodí tam také uklízet ženy ze vsi , pomalu se to rýsuje,“ nastínil starosta.

Nejstálejšími pracovníky jsou Alois Řezníček, Václav Capouch, Miroslav Řezníček a Karel Gebert. „Tak co, máme jen tak sedět doma? Vždyť by nás to ani nebavilo. Takhle se tu sejdeme, při práci si povídáme, však to děláme pro naše lidi,“ myslí si Alois Řezníček. „Na co jsme nestačili, to dělala firma,ale štukování, škrábání, natírání, vymalování, to všechno zvládneme sami,“ usmíval se Řezníček.

Obyvatele mrzí, že chybí peníze na oltáře. „Je to škoda, s tím my nic nesvedeme, to je práce pro skutečného odborníka. Snad to vyjde podruhé,“ doufá Václav Capouch. „Zatím tu firma udělala elektřinu a my jsme okopali omítky. Čeká nás ještě oprava márnice a také oškrabeme branku a natřeme ji stejnou barvou, jako má kostel,“ dodal Capouch.

Starosta je spokojený. „Jsem na pyšný na to, že tu mám tolik šikovných lidí. Každý něco umí, a všichni to dělají ve svém volnu. Všem musím poděkovat, to patří i ženám, které chodí pomáhat s úklidem. O dotaci na oltáře zažádám znova, jsou to vzácné kusy a nenechám je více zchátrat,“ plánuje další žádost Strohschneider. „Chlapi se zavázali, že už o pouti bude kostel hotový,“ dodal závěrem starosta Sulislavi.