„Co si kdo z domova přinesl, nesl zpět jaké nové. Techniku zvanou decoupage nám přišla ukázat Petra Rumlerová. Hezké pracovní odpoledne si všichni chválili a doufám, že se opět sejdeme na dalším kurzu tvořeníčka," uvedla hlavní pořadatelka Zuzana Vávrová z Pytlova.

Další akce je prý plánována na přelom října a listopadu. „Chystáme workshop na téma vánoční koule vyrobené za pomocí falešného patchworku. To je technika, kdy se překládají stuhy a vpichují do polystyrenového vajíčka. Touto technikou jsme na jaře vyráběly velikonoční vajíčka a kurz měl obrovský úspěch. Tento kurz již na jaře vedla Iveta Šnejdarová opět k nám přijde. Pak bychom ještě chtěli stihnout vánoční kurz, kdy budeme tvořit adventní věnce," dodala Vávrová.

Rodiny s dětmi si tak mohou užít spoustu zajímavých workshopů. Příspěvek na tyto akce a dílničky mají z projektu „Kreativní tvoření s dětmi a jejich maminkami".
V Černošíně v posledních letech stoupl zájem o práci s dětmi a rodinami. Kromě těchto akcí pořádanými rodiči, pořádá město zájmové kroužky, rukodělné dílny pro děti, další pro dospělé, sportovní soutěže a kulturní setkání. „Bez města Černošín bychom takové akce zařizovat nemohli. Za to jim moc děkuji a velký dík také zaslouží maminky a tatínkové, kteří nám pomáhají," řekla závěrem pořadatelka.

Martina Sihelská