Kurz tzv. Šátkování vedla lektorka Michaela Reháková ze Stodu. „Už dávné civilizace či přírodní kmeny nosily své děti neustále na těle, aby s nimi maminky tvořily co nejpevnější pouto,“ vysvětlila lektorka hlavní podstatu tohoto způsobu nošení nejmenších dětí.

Šátků je mnoho, ale jedno mají podle Rehákové společné. „Všechny jsou tkané. A metod vázání je také více, nejde jen o šátky, ale také o látková nosítka. Jmenujme třeba mei tai, což je vázací nosítko. Dalším druhem je například tkaný šátek s kroužky, který se nazývá ring sling,“ vysvětlila.

Maminky se ve Stříbře seznámily hned s několika způsoby nošení miminek a vázání šátků.

„Je opravdu mnoho způsobů, jak šátky vázat, jsou i různých tvarů a velikostí. Já vyučuji v celém regionu a používám k tomu šest druhů šátků,“ uvedla dále lektorka a dodala, že miminka je možné nosit na hrudi, na boku, ale také na zádech. „Záleží na každém, jak se cítí nejlépe. Děti chtějí být u rodičů, vytváří si pak s nimi velmi pevné pouto a jsou klidnější a spokojenější, když se nachází v blízkosti matky.“

Kurz šátkování navštívilo několik maminek ze Stříbra a okolí. Z Kurojed přijela Karolína Benczeová. „Mně se ta metoda šátků moc líbí. Moje první dítě tak kontaktní není a nechtělo se moc nosit, ale plánujeme další, a to bych ráda odmala takto nosila,“ řekla Deníku.

Podle jejích slov je příjemné mít dítě pořád u sebe. „Dítě je spokojené, klidné a já mám pak navíc i volné ruce. Takže jsem také klidná, když dítě vidím, cítím a při tom mohu pracovat či nakupovat.“