Staří manželé však domek nadále odmítají opustit, a pokud se tak nestane do 5. dubna, na základě soudního rozhodnutí je vystěhuje sám exekutor. O případu informoval server Novinky.cz.

Město Stříbro, pod nějž Těchlovice spadají, se snaží seniorům pomoct, ti však prý jakoukoliv pomoc odmítají. „U Kastnerových jsem několikrát byl i s paní vedoucí sociálního odboru Danielou Pleskačovou. Nabídli jsme jim pomoc formou poskytnutí městského bytu či DPS. Pomoc odmítli, ale mají na nás kontakt. Dnes jsme to opět na základě informací v tisku řešili s paní vedoucí a opět se u nich zastavíme. Pomoc zopakujeme, ale musí chtít. Lidsky je to moc smutný příběh,“ sdělil včera Deníku místostarosta města Karel Lukeš. „Dnes se dokonce ozvala i paní z Boskovic s nabídkou ubytování. Ale Kastnerovi bohužel nechtějí dům opustit,“ dodal.

Rodinný dům manželů Kastnerových skončil v roce 2017 v dražbě kvůli dluhům jejich dcery. Senioři však dražbu a nového vlastníka neuznávají a odmítají se z něj vystěhovat. A to i přes osmnáctiměsíční podmínku, kterou jim soud předloni uložil za přečin neoprávněného užívání cizího domu. „Výkonem exekuce vymáháme své dřívější rozhodnutí o tom, že původní majitelé nemovitosti ji dál protiprávně užívají,“ řekla Novinkám předsedkyně tachovského soudu Olga Reiserová. Že by senioři šli z domu dobrovolně, je podle jejich právního zástupce vyloučeno. „Žena odmítá barák opustit. Narodila se tam a prožila celý svůj život. Pán je se situací smířený, ale bez manželky sám neodejde. Nemají ani kam jít. Pokusím se tento nepříznivý stav ještě zvrátit,“ vysvětlil advokát.