Na jejich diamantovou svatbu se sjelo široké příbuzenstvo. „Obřad jsme pro oslavence udělali v sále místního kulturního domu. Manželé Míčkovi mají rozvětvenou rodinu a na takovou slavnost se jich sjelo přibližně padesát. Na náš obecní úřad bychom se proto nevešli,“ řekl Tachovskému deníku starosta obce Částkov Antonín Míček a doplnil, že si nesmírně váží příležitosti být u obnoveného slibu manželství Míčkových po šedesáti letech. „Jednak zde slavíme v dnešní uspěchané a hektické době neuvěřitelné šedesátileté soužití dvou lidí, což je vzácná událost pro manžele Míčkovi i pro jejich okolí. Není to ale jediná významná událost, kterou rodina přijela se svými blízkými oslavit, pan Jaroslav Míček zároveň slaví i osmdesáté páté narozeniny,“ doplnil starosta.

Manželé Anna a Jaroslav Míčkovi si své ano řekli před šedesáti lety na Národním výboře a poté i v kostele v obci Jistebnici, nedaleko Tábora, kde tehdy slečna Anna bydlela a pan Jaroslav zde nastoupil k výkonu povinné vojenské služby. „Seznámili se na taneční zábavě v roce 1954, poté spolu tři roky mladý pár chodil a vzájemně se navštěvoval až se v roce 1957 rozhodli, že se vezmou. Po svatbě se mladí manželé odstěhovali do západočeského pohraničí do obce Částkov. Nejprve k bratrovi pana Jaroslava, mezitím už si ale v obci začali opravovat i svůj rodinný dům kam se posléze oba nastěhovali. pan Jaroslav nastoupil do STS Tachov, paní Anna zprvu zůstala v domácnosti, kde se jí v roce 1958 narodila dcera Milada. Po ukončení mateřské dovolené oba manželé nastoupili do tehdy založeného státního statku, kde pracovali až do důchodu. V roce 1963 přišel na svět ještě syn Jaroslav a pro rodinu tak začal probíhat normální život se všemi tehdy běžnými radostmi ale i starostmi,“ přednesl při obřadu Antonín Míček.

Při slavnostním obřadu se sešla široká rodina, kterou poté čekala ještě velká oslava. Diamantovým manželům Míčkovým tak dělají radost především dvě děti, Milada a Jaroslav, čtyři vnoučata Milada, Zdeňka, Radka, Michal, a čtyři pravnoučata Kamilka, Marcelka, Jaroušek a Matyášek.