„Od šesté třídy nemohl a nechtěl chybět v žádné vědomostní soutěži, která se na škole organizovala. Výjimkou nebyl ani letošní školní rok. Vítězné tažení započal již v listopadu prvním místem v Přírodovědném klokanu. Postupně pak následovala vítězství ve školních kolech Dějepisné, Zeměpisné a Biologické olympiády,“ informovala Deník učitelka Drahomíra Šandová s tím, že školák svá prvenství v těchto soutěžích dokázal obhájit i na okresní úrovni a postoupil do krajských kol. „Zde vybojoval šestnácté místo v Dějepisné a výborné druhé místo v Zeměpisné olympiádě. Vyvrcholením Martinových úspěchů bylo nejkrásnější první místo v Biologické olympiádě,“ doplnila.

Výčet Martinových úspěchů ale nekončí. Byl členem školního týmu v okresním kole soutěže Rubikon a 11. června se zúčastnil v Praze soutěže Eurorebus, kde v konkurenci bezmála 90 žáků z celé republiky obsadil 22. až 27. místo. V sedmiměsíční krajské korespondenční soutěži Plzeňské kvítko se umístil na konečném druhém místě.

Vynikající školní prospěch je podle vedení školy pro tohoto úspěšného žáka samozřejmostí. Všechen volný čas Martin podle Šandové věnuje svým největším zálibám – meteorologii a přírodě. „Ve svých patnácti letech je nejmladším pozorovatelem meteorologické stanice Českého hydrometeorolo­gického ústavu. Pro Správy chráněných krajinných oblastí Český a Slavkovský les provádí pravidelné sčítání a monitorování ptactva na Tachovsku,“ dodala učitelka.

Škola Martinovi děkuje za výbornou reprezentaci a zviditelnění školy. Do dalších let mu přeje jen to nejlepší, hodně úspěchů ve studiu i ve volnočasových aktivitách.

Rozhovor s Martinem Liškou přineseme na závěr letošního školního roku.