Ten odstartoval u mateřinky na severním předměstí a pomalu se přemístil do centra města. Na náměstí pak děti ze školek nově zazpívaly písničku o svatém Martinovi, která nahradila legendu, a zahrály k tomu divadlo o Martinovi.

Mezi návštěvníky byla i Lucie Rabadová. „Náš tříletý Pavlík hrál se školkou divadlo, měl dřevěného koníka a zpíval. Přišly se na něj podívat obě babičky. Chodili jsme i dříve, je to krásně připravená akce. A je tu tolik lidí,to je jedna z mála akcí, kdy se sejde takové množství účastníků," uvedla maminka a dodala, že syn celý večer nemluvil o ničem jiném.

Příprava takové akce vyžaduje mnoho práce především učitelek ze všech stříbrských mateřinek. „Musíte myslet na všechno, na kulisy, naučit to dětičky, na bezpečnost na silnici, aby nikdo nebyl ohrožen, musíte zajistit koně a spoustu dalšího. Pak nás už jen těší ten velký zájem. Letos jsme ale trochu byly zaskočeny, neboť v polovině trasy se k nám přidal další průvod, to samo o sobě by bylo vítané, ale rodiny nám neukázněně vešly do čela průvodu a zakryly tak našim dětem výhled na Martina a v podstatě to vedení, které zpívalo cestou, se náhle ocitlo uprostřed, to nás mrzelo," uvedla ředitelka Mateřské školy ve Stříbře Věra Cikánová.
Roztomilou tečkou však bylo dětské žvatlání, které upozorňovalo ostatní, že letos ani nemohl být bílý kůň, když není sníh.

Martina Sihelská