S sebou si přivezl několik vypreparovaných exponátů jako je tamarín žlutoruký, langusta, outloň a další. Celá přednáška a povídání o zvířatech bylo vedeno formou zábavy a snažil se děti zapojit do různých vědomostních otázek. Za správné odpovědi děti obdaroval Průvodcem zoologickou zahradou. Žáci se dozvěděli spoustu nových věcí. Které šelmy jsou největší, pestrost jejich jídelníčku, které živočichy můžeme chovat doma. Také upozornil na problematiku chování exotických zvířat v zajetí, kdy se o ně lidé neodborně starají a dávají zvířatům nevyhovující potravu.

Zoologická zahrada má takovéto přednášky ve svém plánu a dělá jich několik do roka.

„Do Tachova jezdím jednou ročně. Dovezl jsem sedm preparátů drobných savců, které chováme u nás v zahradě. To aby děti viděly, že nemáme jen velká zvířata. Formu povídání jsem zvolil jako takové pseudodivadlo. Děti dávají větší pozor a jsem si jistý, že takhle je to více baví," sdělil Deníku Martin Vobruba, mluvčí plzeňské zoo.

Největší úspěch měla však živá krajta královská, kterou přivezl Martin Vobruba s sebou: „Krajta královská se jmenuje Boženka, je jí 11 let a je to klidný, mírný, nejedovatý had. Patří do skupiny škrtičů a není nebezpečná."

Hada si s sebou bere na přednášky už několik let.

„Líbí se mi povídání o zvířatech. Mám je moc rád. S rodiči jezdím do zoo pravidelně. Nejlepší z dneška byla stejně Boženka, myslel jsem si, že je slizká, ale je naopak krásně hladká," líčí zážitky Vladimír Bolevič , žák ze základní školy Hornická.

Celou dobu měl Boženku schovanou pod svým svetrem a zahříval ji. Na konci vystoupení ji ukázal a děti si na ni mohly sáhnout. Tímto je chtěl odměnit za vzorné chování a pozornost.

Gabriela Jägerová