Akci pořádala MŠ za pomoci dobrovolníků, kteří přišli s koňmi. „Dva koně a jeden pony patří do stáje u řeky. Chováme je druhým rokem. MŠ nás poprosila o spolupráci a my jim rádi vyhověli,“ říká Olga Lukšová. Za zmínku také stojí, že kůň Norman, na kterém jela Karolína Finová, je slepý. Klisnu Neru kočírovala Šárka Lukšová a v roli Martina na bílém poníkovi byl pravý Martin Pendl.

Lampiónový průvod vyšel ze severního předměstí a skončil na náměstí v letním kině. Tam na všechny účastníky čekalo malé představení v podání souboru Divoch, které všem přiblížilo pověst o Martinovi a žebrákovi. Dětem se průvod moc líbil. „Jdu letos podruhé, lampión jsem si vyrobila,“ řekla nám desetiletá Eliška Dostálová. Velká účast v průvodu, který se linul městem jako dlouhý pestrobarevný had, nasvědčuje tomu, že jde o vítanou akci. I Andrea Kašíková to tak vidí. „Mám dvouletou dceru Vanesku, ta se na průvod tak těšila, že ani nemohla dospat,“ líčila nám mladá maminka, která si myslí, že takových akcí by klidně mohlo být více. V průvodu byla i Jana Koldová z Plzně.

„ Jsme tu úplně náhodou a protože mě děti uprosili, tak jsme se do průvodu přidali, i když lampióny nemáme,“ líbila se neplánovaná procházka městem Koldové. Po divadelním představení v letním kině si děti ještě užily malé venkovní diskotéky, nebo si pochutnaly na výborných koláčcích, které v areálu letního kina nabízely prodavačky z Gastra Zlatý Kalich. „ Hlavně, ať už začne sněžit,“ přály si děti a opravdu!! Druhý den po akci mohly děti jásat, vážně sněžilo, i když se sníh hned rozpustil, bylo všem jasné, že zima je již za dveřmi.