VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Máš nápad? Mládežnický program se snaží oslovit mladé dobrovolníky

Mladí lidé ze Stříbrska, Konstantinolázeňska a Plánska mají možnost se do konce července zapojit do programu podporující jejich dobrovolnickou činnost.

21.7.2017
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Alena Kaňková

Tachovsko – Podporu ve výši tři až deset tisíc mohou na svůj projekt získat jednotlivci nebo skupinky mladých lidí ve věku od patnácti do třiceti let. „Náš grantový program je zaměřený na mladé lidi a jejich aktivní život v regionu. Není omezeno, do čeho se budou chtít zapojit. Může to být například oprava kapličky, drobných památek, křížků, stejně tak ale pořádání festivalu, uměleckého workshopu, nebo mohou třeba vysadit strom a uklidit náves,“ řekl Tachovskému deníku garant projektu a manažer MAS Český západ Jan Florian.

Zaslané žádosti o poskytnutí dotace budou posouzeny individuálně a tak aby co nejvíce vyhovovaly zadaným kritériím. Formulář žádosti je zveřejněn na stránkách Místní akční skupiny. „Podpora iniciativ mládeže není jedinou vyhlášenou oblastí podpory, je proto možné ucházet se například i o podporu na spolupráci s odborníky. I s neúspěšnými žadateli ale spolupracujeme nadále a snažíme se jim být prospěšným partnerem v jejich dobrovolnické nebo podnikatelské činnosti.“ uvedl Jan Florian a doplnil, že šance na získání dotace je poměrně vysoká. „Uzavírku přihlášek jsme prodloužili do konce července. Zatím nám do všech vypsaných projektů přišly celkem tři žádosti. Program vyhlašujeme teprve druhým rokem a povědomí o něm musí mládež postupně získat,“ dodal.

V loňském roce v grantovém programu, který je spolufinancován z dotace Plzeňského kraje uspělo jedenáct projektů, z toho tři byly připravené mladými dobrovolníky. Díky finanční dotaci tak mohl vzniknout například studentský amatérský film Pouto, který se natočil v tachovském regionu za účasti několika dětí do patnácti let v rolích herců a komparzistů. Druhým úspěšným se stal počin Klubu malých Debrujárů ze Stříbra, kteří veřejnosti předvedli fyzikální pokusy nebo krajinná dílna Fara-On pořádaná spolkem DOMASLAV.

Autor: Jaroslava Hohlová

21.7.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Volby se samozřejmě nevyhnuly ani vesnicím. Již od začátku se voliči k urnám dostavili také v obcích Horní Kozolupy a Slavice.

I v komunistické baště vyhrálo Babišovo ANO

Roman Hubník.

Hubník: Škoda první půle

V uličkách Tachova vyhrál Tomáš Jaša

Tachov – Více než 150 běžců v několika věkových kategoriích přilákal tradiční říjnový Večerní běh Tachovem.

Ve Stříbře šla volit i maminka před porodem, v komisi byla žena s trikolorou

Stříbro - Volební okrsek číslo šest ve Stříbře je v budově Základní školy v Gagarinově ulici.

Výlov Regentu začal

Stovky milovníků rybích pochoutek se zúčastnily prvního oficiálního dne výlovu rybníku Regent, který je největším rybníkem na území Tachovska.

Čeští a bavorští policisté se radili o migraci, pronásledování i drog

Tachov – Ke společné diskusní poradě zasedli v Tachově na zámku policisté z tachovského okresu a příhraničních regionů Bavorska.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení