Maškary se krátce po poledni shromáždily u Základní školy Hornické, která letos ve spolupráci s Muzeem Českého lesa masopust v Tachově pořádala. Do masopustního veselí se zapojilo více než padesát dětí v maskách, pracovníci školy i muzea.

K průvodu se cestou přidala také početná skupinka veřejnosti. Trasa vedla přes park na zámek, na tachovské náměstí a do muzea. Maškary měly pro každé stanoviště připravenou veselou říkanku a také taneček. Na zámku masopustní průvod dostal požehnání a posilnění od šlechtické rodiny, na náměstí si z rukou starosty Ladislava Macáka maškary převzaly klíč od města a přislíbily, že se k městu budou chovat slušně a klíč v pořádku vrátí. Za to si se starostou masky zatančily veselý taneček.

V zahradě muzea pak nechyběly masopustní a zabijačkové speciality, které přilákaly i další návštěvníky.

Jednou z tradičních masek je medvěd, letos se ho ujala Michala Velichová. „Jako medvěd jdu poprvé a pěkně jsem si to užila. Vzhledem k tomu, že je dneska trochu chladněji, tak mi kožich nevadí a šlo se mi celkem dobře,“ poznamenala.

Další výraznou maskou vyčnívající z průvodu byla bába. „Vždycky jsem si přál vyzkoušet si, jaké to je být ženou. Už se mi to asi nepodaří, tak jsem si to zkusil alespoň takto. Jsem tady poprvé a jsem nadšený. Mám radost, že se masopust v Tachově ujal a lidé chodí. Je to šance se setkat, společně se zasmát a taky potkat ty, které člověk třeba celý rok nevidí, “ ocenil Bohumil Klíma.

V refektáři muzea mohli návštěvníci vidět masopustní svatbu a pohřeb Bakchuse. Do divadelního ztvárnění se zapojily děti ze Základní školy Hornická pod vedením Marie Klečatské.