Maškarní karneval pro děti uspořádala Dům dětí a mládeže spolu s Lesy města Stříbra. Děti se postupně v maskách ukázaly a potom se zapojily do soutěží. Malý maškarní karneval na ledě jsme poprvé zkusili vloni a protože se líbil, rozhodli jsme se pro opakování. Myslí, že cokoliv se líbí, má šanci, jak se říká,“dostat se pod kůži“ a díky tomu by to třeba jednou mohla být i pěkná nevšední tradice,“ domnívá se moderátor akce Petr Maršálek.

Mezi dětmi byla i čarodějka Kamila Chachulová ze Stříbra. „Tuhle masku jsem si koupila v papírnictví, líbila se mi. Je tu prima, bruslit jsem se naučila jako malá a v masce je to ještě lepší,“ pochvalovala si jedenáctiletá čarodějka. V soutěžích byla šikovná kopretina Michaela Matúšová. „Mně masku vyrobila maminka a já jí pomáhala. Je to vlastně slaměný klobouk a na ten jsme přidělaly bílé lístky ze čtvrtky,“ pochlubila se zajímavou maskou desetiletá slečna. „Jsou tu hezké masky, ale je jich tu málo, to je škoda,“ dodala ještě Michaela Matúšová.

Masek bylo opravdu málo, přihlížejících bylo více „Já nechtěla jít v masce, přišla jsem si jen tak zabruslit. Ale do soutěží jsme se s kamarádkami také zapojila,“ řekla nám Jana Kaprhálová ze Stříbra. Veselé odpoledne na ledě skončilo s hodnocením masek a sladkými odměnami.