Hlavní masopustním dnem bude bezesporu sobota 10. února. Na tento den je naplánováno hned několik masopustů napříč celým Tachovskem. „Začátek našeho masopustu bude ve 13 hodin u autobusové zastávky. Zde se maškary připraví a vyjdou společně k obecnímu úřadu. Tam jim bude předán symbolický klíč od obce. Poté se již průvod rozejde po celém Kostelci a navštíví místní. Po skončení průvodu bude nachystána zábava v kulturním domě, kde bude také přichystáno občerstvení nejen pro ty, kteří průvodu nabídli něco dobrého,“ popsal plán na sobotní den starosta Kostelce František Trhlík, který se masopustu zúčastní také.

Areál, který odkoupila obec Staré Sedlo.
Bývalý mlýn chce obec postupně proměnit na společenské zázemí

Není tomu tak dlouho, co v Kladrubech slavili významné jubileum, co se masopustů týče. Letošní rok proto nebude tak velkolepý, ale stejně se bude jednat o zajímavou podívanou. „Nějaká ta sranda samozřejmě bude, jinak by to nebyl správný masopust. Ponese se to ale přeci jen v klidnějším duchu než při oslavách. Na večer je pak nachystána masopustní taškařice, kterou opět mají pod taktovkou místní divadelníci. Netuším, co za překvapení si připravili, takže to bude zajímavé pro všechny strany,“ s úsměvem okomentovala starostka Kladrub Svatava Štěrbová. Kladruby a Kostelec rozhodně nebudou jediná místa, která oslaví masopust. Veselice je nachystána také v Plané, Starém Sedlišti, či v Sulislavi. Právě poslední jmenovaná obec je svým masopustem pověstná, jelikož se jedná o nejstarší tradici tohoto typu v okrese. Letošní ročník nese úctyhodné číslo 233.

Nastávajícím víkendem ovšem masopustní veselí nekončí. Hned v úterý 13. února jsou naplánovány masopusty ve Stráži a ve Svojšíně. Další sobotu, tedy 17. února, se pak bude slavit mimo jiné v Bezdružicích.

Ilustrační fotografie.
Zloděj si z místa odnesl i pivní přepravky s lahvemi