Hry, poznávání života v lese, určování plodů, hub a rostlin, sběr přírodnin a tvorba různých postaviček, skřítků a obrázků. Taková je poslední měsíc činnost předškoláků v tachovské Mateřské školce Pošumavská.

Děti společně s rodiči přinesly desítky různých druhů listů, plodů, šišek či větviček a dřívek z nichž vytvořily tématicky zaměřené postavičky a obrázky.
Vašík Fišer se sestrou Maruškou udělali Podzimníčka. „My to měli snadné. Jezdíme do lesa pravidelně pro dříví, tak jsme při té příležitosti nasbírali materiál na stavbu skřítků,“ uvedla maminka malého Vašíka, která přijela z Oldřichova na pondělní setkání v mateřince.

Lesního čertíka tvořil Štěpán Trávníček. „Větvičky a šišky nasbíral můj brácha, protože já jsem byl tou dobou v ZOO,“ uvedl Štěpán, kterému ve třídě s prací pomáhala maminka.

Každoročně pořádají v mateřské školce tématicky zaměřený program pro děti a rodiče. „Celý měsíc jsme se zabývali prostřednictvím her a praktických činností motivačním tématem Lesní království,“ řekla ředitelka Ladislava Pitrová. Předškoláci získavali informace o lese doma, z knih nebo DVD.

Mateřinka také vyrazila na poznávací výlet do nedalekého lesa. „Děti tak mohly přímo pozorovat rostliny, keře nebo stromy a vše si ohmatat a očichat. Také hrály různé hry, stavěly domečky lesním skřítkům, vymýšlely jim jména a naslouchaly hlasu lesa. Mohly si vyrýpnout kus hlíny, kůry a mechu a pod lupou vše probádat,“ poukázala na možnosti výuky učitelka Zdeňka Veselá. „Děti se také dozvěděly, kdo o les pečuje, a jak významný je tento ekosystém pro lidský život,“ dodala Pitrová.

Završením tématu Lesní království bylo společné setkání s rodiči, kteří se zapojili do tvorby lesních skřítků přímo ve třídě mateřské školky.

Také u vás pořádáte podobnou akci a chcete se o radost podělit s ostatními? Napište na některou z redakčních adres nebo na antonin.hribal@denik.cz