Last bell čili poslední zvonění je neoficiální recesistické ukončení šestileté školní docházky a předání vlády na škole novým mazákům. „Začali jsme už ve čtvrtek. Drželi jsme se tradice a po celé škole jsme rozmístili překážky," uvedla jedna z organizátorek last bellu Kateřina Kučnírová.

„Tentokrát jsme museli inovovat, protože vedení školy nám zakázalo vrstvení lavic. Tak jsme v celé budově školy vytvořili překážky za pomoci fólie. Spotřebovali jsme jí docela hodně – sedm set metrů," doplnila další organizátorka Claudia Zbranková.

V pátek se ještě první dvě hodiny učilo. Pak už maturanti sestupovali po schodech špalírem svých mladších spolužáků, aby si naposled ve vstupní hale gymnázia zazvonili na zvonek a definitivně tak ukončili šestileté studium v tachovské vzdělávací instituci. „Předtím jsme si ale ještě vyřídili účty s mladšími ročníky," doplnila informace Claudia.

Druhá část last bellu se tradičně odehrála na Vysoké, kam došli studenti i učitelé školy v rozesmátém průvodu. A ani tady nechyběla legrace. Maturanti připravili pro nastupující mazáky dráhu hrůzy, kterou pro plnější zážitek polili olejem a pokryli hadími kůžemi. „Na konci jsme umístili skluzavku a po jejím absolvování čekala na účastníky sladká odměna," popsala Kateřina.

Pak už následovala ta nejdůležitější chvíle- pasování studentů pátých ročníků na mazáky.

Více o tématu v sobotním tištěném vydání Tachovského deníku