Krása přírody Chráněné krajinné oblasti Český les zaujala spisovatele Vladimíra Párala natolik, že jeho snem je vybudovat na jejím území obrovskou meditační zahradu. „Prostě mne to tady naprosto očarovalo,“ řekl nám Páral při slavnostním otevření nového sídla Správy CHKO. „Jsou tu skály, starobylá zřícenina přimdského hradu, nádherné říční nivy, palouky a lesy,“ láká Vladimíra Párala, který při své pouti Českým lesem natočil DVD.

„Je to líbezná krajina, která ale ukrývá jizvy po osadách, které zanikly po odsunu německých obyvatel,“ dodal spisovatel. Podle jeho názoru si krásu zdejší přírody musí najít každý člověk sám. „Sám bych o tom nejraději moc nemluvil. Mohlo by se totiž stát, že by sem pak najelo přiliš mnoho autobusů s turisty,“ usmál se Vladimír Páral. „Určitě bych ale meditační zahradu nedokázal vybudovat sám, snažil bych se při tom zdárně a všemocně asistovat. „Určitě by bylo dobré takovou zahradu tady mít. Vždyť jich jsou po celém světě tisíce,“ nastínil.

„Tady by to šlo, mám svoji představu. Je tu hora a nádherný výhled,“ poukazál Páral. Jeho další představou je, že by mohla být meditační zahrada velmi jednoduchá. „Strohé stavby z přírodních materiálů a to vše bez jediného zatlučeného hřebíku. Mohly by tu vyrůst altány a mosty,“ které nikam nevedou,“ sní spisovatel. Jedním dechem ale dodal, že vše bude potřebovat obrovskou podporu veřejnosti. „To proto, aby to bylo něco naprosto krásného,“ vysvětluje.