V salonku kulturního domu ve Studánce se konala malá slavnost. Medulky a Meduláci se tam totiž sešli na výroční valné hromadě spolku, připomenuli loňský rok a plánovali letošní akce.

„Na programu bylo hodnocení aktivit za rok předešlý, dále pak hospodaření a finanční rozbor jednotlivých námi pořádaných akcí," sdělila Deníku za Medulky Irena Zapletalová. Svaz žen každý rok pořádá nebo se aktivně účastní více než dvaceti akcí. Za ty loňské jmenujme alespoň ty největší jako byly Studánecká staročeská konopická či Regionální večer Místní akční skupiny Český les v Třemešné pod Přimdou. „Tady jsme představili naši Konopickou a country tance. A nesmím zapomenout na Čertí bál, už čtrnáctý v pořadí a závěrečný silvestrovský večer," doplnila Zapletalová.

Páteční valná hromada se nesla také v duchu plánů na tento rok. „Hodně akcí se každoročně opakuje a některé zařadíme v průběhu roku, tak jak přijdou. Když je nápad a chuť něco zorganizovat, tak proč ne," dodala a poukázala na současný výbor spolku, který je ve složení: předsedkyně Alena Dvořáková, finance drží pevně ve svých rukou Jana Lipchavská, další členkou je Andrea Kropáčová, Irena Zapletalová a Marcela Hepfelová, která jako zkušená obecní kronikářka převzala pod svá křídla i kroniku Meduláckou.

Svaz žen „MEDULKY" spolek je oficiální celý název platný od prvního letošního ledna, kdy vešel v platnost nový Občanský zákoník a nastala změna právní formy na spolek. Medulky se také prezentují na internetu. Krom vlastních stránek medulky.cz (ve výstavbě) jsou také na sociální síti Facebook facebook.com/me­dulky. Další prezentace práce studáneckého svazu žen je na dvd, nesoucí titul Studánecká konopická. Na disku jsou dva filmy o staročeské veselici, konané loňský rok, filmová upoutávka a 1170 fotografií několika autorů. Více o dvd, autorech a ceně se dozvíte na Obecním úřadě ve Studánce.