Posledním zvoněním před svatým týdnem zakončili svou školní docházku studenti oboru Agropodnikání Střední odborné školy ve Stříbře.

V různých maskách prošli všechny třídy na škole a pasovali své mladší spolužáky. „V každé třídě vyvolají všechny žáky, kteří jsou nuceni projít uličkou čtvrťáků. Po cestě je maturanti pomalují barvičkami, navoní, medvěd je pomaže medem. Žáci, kteří mají špatný průměr, ještě dostanou syrové vajíčko na hlavu či na ruce. Pak přispějí dobrovolně do kasy, nebo se napijí speciálního nápoje,“ popsala cestu pasování Olga Lukšová.

Studenti si netradičního dne, který se koná jednou za rok, užívali. „Je to sranda. Ale u toho, koho víme, že třeba nesnese med či vůni, tak některou proceduru vynecháme,“ shodli se nejstarší žáci na škole.

Kdo neplatil, napil se červeného nápoje. Mezi nimi byl i Miloslav Gima z Částkova. „Platit se mi nechtělo, raději jsem se napil. Bylo to fakt odporné. Hned jsem to zajedl sušenkami a zapil čajem,“ otřásl se Gima.

Tajuplný nápoj měl svůj recept. „Dali jsme tam různé kuchyňské přísady. Rajský protlak, pálivou papriku, pepř, rozmačkané syrečky a zředili vodou,“ smáli se studenti.