Podle starosty Petra Myslivce by pak měli pracovníci městského úřadu i jeho návštěvníci důstojnější prostory pro jednání.

Měšťanský dům se nachází v sousedství radnice a v přízemí je restaurace. „Pro potřeby městského úřadu bychom vyčlenili první patro, kde by měly vzniknout nové kanceláře, toalety a další zázemí pro zaměstnance,“ vysvětlil borský starosta.

V nových prostorách, na jejichž přestavbu má město zatím vyhotovenou studii, vznikne sedm nových kanceláří, hala, toalety, zázemí a celé patro bude mít bezbariérový přístup. Ten bude zajištěn výtahem, který bude přistavěn.

„Cílem je, aby měl každý vedoucí odboru svoji kancelář, čímž se zvětší prostory pro práci vedoucích odborů i ostatních zaměstnanců radnice a více prostoru bude i pro lidi, kteří přijdou na radnici na jednání,“ doplnil starosta.

Měšťanský dům zatím není s radnicí propojen. V patře byly donedávna byty, jejich obyvatelé se ale předloni přestěhovali do nových městských bytů v nedalekých Vysočanech.

Ze studie, která zatím řeší například dispoziční členění prostor na kanceláře a ostatní místnosti, vzejde konečný projekt. Ten by podle vyjádření starosty mělo město mít k dispozici v první polovině příštího roku. Ještě letos se ale v prvním patře měšťanského domu budou měnit okna. „To bude spolufinancováno pomocí programu regenerace městských památkových zón,“ sdělil Deníku Petr Myslivec.

V rámci rekonstrukce části objektu, který bude s radnicí přímo propojen, se bude řešit také příjezdová cesta k zadnímu traktu. „Musí se udělat obousměrný příjezd k zadní části domu,“ potvrdil starosta Boru.

Práce na rekonstrukci měšťanského domu budou podle odhadů radnice trvat přibližně dva roky.