Výdajová kapitola končí u částky 99,9 milionu korun, celkové příjmy by měly v letošním roce činit 93,3 milionu korun. „Schodkový rozpočet by se měl v průběhu roku vyrovnávat jednak z finanční rezervy, kterou máme z uplynulého roku, a případně prodejem pozemků, se kterým se letos také počítá,“ uvedl Deníku tajemník Městského úřadu v Boru Jaroslav Havlíček.

Zastupitelé stanovili při sestavování návrhu rozpočtu priority, do kterých bude letos město investovat. K těm nejdůležitějším patří podle tajemníka bytové hospodářství. „Proto je jednou z hlavních výdajových částí rozpočtu položka splácení půjčky na vybudování sto čtyř bytových jednotek, které vznikly nedávno ve Vysočanech,“ vysvětlil Havlíček.

K dalším prioritám patří příprava pozemků pro individuální a řadovou výstavbu rodinných domků v severní části města, kde chce radnice připravit devětadvacet parcel a šest pozemků pro řadovou výstavbu. Třetí prioritou je pak dokončení víceúčelového domu na náměstí. Ten se začal stavět v loňském roce a obyvatelé i návštěvníci města v něm najdou mimo jiné veřejné záchody.

Volení zástupci města nechtěli při sestavování návrhu rozpočtu zapomenout také na osady, kterých k Boru patří jedenadvacet. Radnice by do osad měla investovat zhruba jeden a půl milionu korun.

„K hlavním investičním záměrům v osadách patří dokončení kulturní místnosti, která vznikla přestavbou hasičské zbrojnice v Holostřevech a oprava restaurace v Damnově,“ uvedl Deníku tajemník.