Příčinou je podle vedení města i polikliniky enormní nárůst pracovníků v průmyslových zónách v okolí Boru. Řada z těchto pracovníků využívá právě zdravotnických služeb v poliklinice. „Už několikrát se nám stalo, že v době, kdy byla čekárna plná pacientů, přijel autobus s lidmi z průmyslové zóny na rentgen. Pak nastává skutečně problém to vše zvládnout,“ vyjádřila se ředitelka polikliniky Hana Bultasová. Poukázala také na to, že řada zejména zahraničních pracovníků nemá v pořádku zdravotní pojištění. „Někdy je nemají vůbec, někdy jim chybí kartička, nebo je pojištění těžko dohledatelné,“ doplnila.

Podobným nepříjemnostem by radnice chtěla zabránit. Pravidelně proto svolává setkání samosprávy a dalších institucí se zástupci firem působících v průmyslových zónách. „Trošku mě mrzí, že přišli zástupci firem, se kterými je spolupráce bezproblémová, a nepřišli ti, s nimiž je komunikace složitější,“ uvedl starosta Boru Petr Myslivec.

Starosta si ale pochvaluje, že se podařilo na posledním jednání dospět ke společnému závěru. „Dohodli jsme se s firmami, že nám dodají počet pracovníků v jejich provozech. Budeme pak mít přehled nejen kvůli zajištění zdravotní péče, ale také nám tyto počty pomohou v plánování infrastruktury,“ vysvětlil starosta. V neposlední řadě by město chtělo, aby se firmy spolupodílely na investicích, které jsou k využití i pro zaměstnance. „Aktuálně se to týká třeba cyklostezky, kterou chceme vybudovat z Boru směrem k Nové Hospodě,“ vysvětlil Myslivec.

Malí Kutilové zkrášlují obec i její osady.
FOTOGALERIE: Malí Kutilové zkrášlují obec i její osady