Město dává k zvážení dvě varianty. Tou první je zjednosměrnění provozu od místa nájezdu do ulice Husitská, přes náměstí a dále. Při této variantě by zůstal jednosměrný provoz v krátké spojovací uličce mezi Zámeckou a Husitskou tak, aby se mohli řidiči dostat ze Zámecké ulice na náměstí.

Druhá navrhovaná varianta je zachování stávajícího obousměrného provozu s úplnou uzávěrou krátké spojovací uličky mezi Zámeckou a Husitskou.

„Neznám detaily navrhovaných řešení," uvedla dopravní inženýrka tachovské policie Květa Staňová. „Ale každá z variant vedoucí ke zklidnění, odstranění dopravně závadových míst a zvýšení bezpečnosti v dopravě může být dobrá. Konečné slovo bude mít město," řekla.

„Už když jsme dělali obchvat v místech po Rybeně, počítali jsme s tím, že se uleví náměstí a vyvedeme z něj především tranzitní dopravu," uvedl starosta Tachova Ladislav Macák.

Po plánované rekonstrukci náměstí a přilehlých ulic Rokycanova, K. H. Borovského by město rádo odvedlo ze středu co nejvíc vozidel. „V současné době už není náměstí centrem obchodů a služeb. Chtěli bychom, aby v budoucnu bylo oddechovou částí města, atraktivním místem pro turisty. Proto se osobně přikláním spíše k první variantě, tedy zjednosměrnění průjezdu. Ta by odvedla z centra více vozidel a hlavně by přispěla k bezpečnosti na křižovatce ulic Husitská, Václavská a Zámecká," uvedl starosta Tachova.

Z Václavské nejčastěji vyjíždějí od polikliniky řidiči sanitek. „Řidiči se už naučili projíždět tuto křižovatku a většinou vědí, že vozidlo jedoucí od polikliniky má přednost," řekl řidič sanity Josef Krejča. „Pro nás by ale zjednosměrnění byl problém. Vozíme pacienty od lékařů z náměstí na vyšetření na polikliniku. Při jednosměrném provozu bychom museli objíždět přes světla, a to by nás dost zdržovalo."