Deníku to potvrdil starosta města Ladislav Macák. „Kromě povrchu vozovky plánujeme také opravit chodníky, které tam jsou v dezolátním stavu,“ uvedl s tím, že náklady se počítají kolem osmi milionů korun a oprava by měla být zahájena i dokončena v letošním roce. V dalších letech se pak město chce zaměřit na místní komunikace a chodníky v ulici Ve Vilkách a v přilehlých lokalitách.

Další z velkých investičních projektů byl zahájen už v minulém volebním období a v letošním roce na podzim bude ukončen. Jedná se o výstavbu chráněných bytů, rovněž v Bělojarské ulici.

„Počítáme také s druhou etapou rekonstrukce Smetanovy ulice, která už se opravovala v minulém roce,“ dodal Macák.
Velkým otazníkem je další osud plánované rekonstrukce společenského areálu Mže. Ta měla začít už loni v březnu, ale do veřejné soutěže na dodavatele stavby se žádná firma nepřihlásila.

Novému vedení města se ale nelíbí částka, za kterou se mělo kino a další přilehlé prostory přestavět. Původní rozpočet se totiž pohyboval kolem 120 milionů korun. „To je moc. Je to rekonstrukce bez dotace, a proto bychom chtěli část peněz původně určených na areál Mže, použít na rekonstrukci náměstí, kterou rovněž plánujeme,“ vysvětlil starosta.

Radnice by se v otázce přestavby Mže ráda vrátila ke starší studii, která nabízela podstatně levnější variantu, řádově o desítky milionů korun. „Zachován je vstup z parkoviště, ale úspora je především v řešení úprav interiérů.“

S jinou verzí nemá problém ani předchozí vedení města, které loni prosadilo dražší variantu. „Vzhledem k tomu, že původní projekt neznám, těžko ho mohu hodnotit. Pokud bude projekt smysluplný a funkční, samozřejmě ho rád podpořím,“ uvedl bývalý místostarosta a současný zastupitel Petr Vrána.