Příčinou jsou obecně známé problémy s 5. a 6. výzvou dotačního programu Regionální operační program. Deníku to potvrdil Pavel Bluma, vedoucí investičního oddělení Městského úřadu v Tachově. „Ještě nevíme, kdy začneme stavět. Žádost o dotace byly právě součástí šesté výzvy,“ uvedl Bluma. „V září bychom se měli dozvědět, jestli dotaci na výstavbu tohoto bazénu dostaneme. Myslím ale, že začít budováním v zimě je nereálné. Možná, že se výstavba oproti našemu záměru zpozdí o jeden rok,“ dodal Bluma.

Město Tachov chtělo podle původního plánu začít se stavbou venkovního bazénu právě letos v létě. Starosta města Ladislav Macák je však optimističtější než vedoucí investičního odboru. „Myslím si, že pokud vše dobře půjde, mohli bychom začít se stavebními pracemi ještě v tomto roce na podzim,“ uvedl tachovský starosta.

Podle vyjádření vedení města však není jediným problémem zdržování výstavby pouze nejasnost kolem dotačního programu. „Ukončení řízení nám komplikuje ještě jedno místní občanské sdružení. To tvrdí, že celá akce se uskutečňuje v záplavové oblasti, proto bychom zde podle jejich názoru neměli stavět. Jsem však optimista a myslím, že vše dobře dopadne ke spokojenosti tachovských občanů,“ pokračoval Macák.

Město Tachov žádalo o dotaci z Regionálního operačního programu ve výši padesáti šesti milionů korun. „Celkové náklady odhadujeme na šedesát milionů,“ uvedl závěrem Pavel Bluma.