„Spolupráce s tachovskou policií, ať s pořádkovou nebo dopravní, byla vždycky dobrá. Tato dohoda ji rozšiřuje do dalších oblastí. Je to dokument, který prospěje městu a občanům a jsem rád, že jej podepisujeme,“ vyjádřil se k dohodě starosta Tachova Ladislav Macák.

Dohoda rozšiřuje sféry spolupráce mezi městem a policií, zároveň podle šéfa obvodního oddělení v Tachově Tomáše Voseckého nastavuje určitá pravidla komunikace mezi oběma subjekty.

„Spolupráce mezi policií a samosprávou je stanovena zákony. Dohoda, kterou dnes v Tachově podepisujeme, je něco navíc. Zastřešíme jí některé věci, které zákony neuvádějí, ale nám nebrání na nich s městem spolupracovat,“ okomentoval dohodu náměstek krajského policejního ředitelství Vratislav Hubka. Ten za policii koordinační dohodu podepisoval.

Jednotlivé body dokumentu se týkají například silniční dopravy, předcházení negativním jevům, prevence. „Cílem je vzbudit v občanech větší pocit bezpečí, pružně reagovat na negativní jevy. Ve smlouvě jsou zakotvena pravidelná pracovní setkání, kde se budou vyhodnocovat nastalé situace, řeší se v ní i možnosti operativních setkání. Dalším cílem je také zvýšení komunikace mezi občany a policií,“ přiblížil dále dokument Tomáš Vosecký.