„V nejbližších letech byty stavět nebudeme. Developerským firmám jsme nabídli pozemky k výstavbě v Třešňovce a u Revisu,“ řekl starosta Ladislav Macák. Ukazuje se však nutnost výstavby chráněného bydlení a ubytovny. Město jejich stavbu plánuje, ale zatím nejsou finanční prostředky.

„Chráněné bydlení se šestačtyřiceti byty pro potřeby města nestačí. Starší a zdravotně postižení lidé mají zájem o další,“ uvedl starosta. Zatím stát tento způsob bydlení dotačně podporuje. Bude–li tomu tak i nadále, Tachov se bude snažit na dotaci dosáhnout.

Město také potřebuje postavit ubytovnu. Ta, která je pod rapotínským sídlištěm je nedostačující, nevyhovující, ale především jde o dočasnou stavbu.

„Ubytovnu potřebujeme nejen pro neplatiče nájemného, ale jsme povinni mít takzvaná sociální lůžka . Ta jsou určena například pro lidi vracející se z výkonu trestu nebo pro bezdomovce, kteří nemají hlavně v zimních měsících kam jít,“ vysvětlil Macák.

Zatímco chráněné bydlení by bylo nejvhodnější umístit v zastavěné části Tachova, o ubytovnu by asi nikdo blízko svého domu příliš nestál. V současnosti město hledá vhodné lokality. Tipů má podle starosty několik.