Na některých místech se hroutí, zejména pak po velkých deštích. V červnu loňského roku dokonce jejich část spadla na dům, který poničila. Stalo se tak v Hradební ulici kousek nad Plzeňskou ulicí. Tento úsek hradeb je již opraven.

V těchto dnech se stavební dělníci pustili do oprav historických hradeb na druhé straně od domu, ve městě známého pod názvem U slunečních hodin. „Hradby se zde zřítily a hrozí i další pády. Proto se celá tato část musí včas zabezpečit,” uvedl Karel Klepsa, který stavbu provádí. „Momentálně dáváme dohromady kolem šedesáti metrů délky hradeb. Ty jsou místy až pět metrů vysoké. Práce by měly být hotovy do poloviny měsíce listopadu,”doplnil.

Město má v plánu tento stav zlepšit. „Záležitost je dlouhodobá. Na stavební práce dostáváme každý rok dotace od ministerstva kultury. Nyní investuje město z vlastních zdrojů,” popsal situaci starosta města Bohuslav Červený. Představitelé města se snaží, aby hradby nedělaly ostudu. „Chceme, aby odpovídaly tomu, co si toto historické město zaslouží,” dodal Červený.

(smv, sih)